Kamil Kamiński
Programista PHP/C#/C++
Zaawansowany programista aplikacji sieciowych
wykorzystujący trendy WEB 2.0,
założyciel Programistyk,
autor silnika sportmanager.pl

Moje projekty

Konwerter CSV do QIF

Prosty parser CSV i skrypt CLI służący do konwersji historii rachunku BZ WBK do formatu QIF, obsługiwanego przez narzędzia do zarządzania finansami osobistymi jak Gnucash, czy KMyMoney.
Więcej informacji: bzwbk2qif
Technika wykonania: PHP 5.3

Blur's SVN Collector (BSVN)

Biblioteka oraz skrypt do pobierania informacji o stanie zadanego repozytorium SVN oraz generowania statystyk na podstawie zebranych danych.
Cechą charakterystyczną BSC jest praca zdalna, nie jest wymagana instalacja skryptu na serwerze SVN.
Skrypt CLI oraz API statystyk wykonane w PHP 5.2, z wykorzystaniem PDO oraz SimpleXML. Do pobierania danych używany jest klient Subversion.

Strona projektu: http://sourceforge.net/projects/bsvn/
Technika wykonania: PHP 5.3

Raszowka.pl (2)

Nowe podejście do serwisu, wiązało się również z rezygnacją z silnika Joomla!. Zdałem sobie sprawę z ilości czasu jaki muszę włożyć w uruchomienie strony i postanowiłem wykorzystać ją do rozwinięcia własnych umiejętności - napisać cały silnik od zera. W dniu dzisiejszym pod adresem www.raszowka.pl znajduje się wersja wstępna agregatora wiadomości, który ma być częścią efektu końcowego. Agregator jest pomyślany jako strona startowa przeglądarki i zawiera zintegrowaną wyszukiwarkę Google.
Wracając do reszty portalu, trwa implementacja obsługi kont użytkowników, zaraz po niej planuję uruchomienie podsystemu stron (artykułów), na bazie którego działać będzie serwis. Kiedy uda się osiągnąć ten cel, projekt przejdzie do fazy Alfa.
Warto wspomnieć, że obecny wygląd strony zmieni się jeszcze wiele razy i w żadnym wypadku nie można oceniać projektu przez jego pryzmat!
Technika wykonania: PHP 5 AJAX JavaScript CSS PrototypeJS Script.aculo.us inne?

Sportmanager.pl

SportManager.pl Prace nad menadżerem rozpoczęły się w lutym 2007 roku. Gra składa się z 4 niezależnych menadżerów (żużlowy, piłkarski, siatkarski oraz koszowy), powiązanych wspólnym profilem użytkownika oraz forum. Rozwiązanie silnie wykorzystujące frameworki JavaScript: prototypejs oraz script.aculo.us. Silnik PHP został stworzony od podstaw specjalnie na potrzeby tego projektu. Samo jądro to 4,6 tysiąca linii kodu PHP. System zawiera całkiem zaawansowane metody cachowania i optymalizacji zapytań do bazy danych. Część w pełni zautomatyzowana przy wykorzystaniu programowania obiektowego PHP5. Silnik bazy danych jest tak dobry, że wykorzystuję go w kolejnych projektach :). Program ten wniósł naprawdę wiele do mojej znajomości JavaScriptu. Wymagania postawione na początku (wybór składów drużyn przy użyciu techniki Drag'n'Drop, kompatybilność z IE 6, bez użycia Adobe Flash), wymusiły szybkie poznanie składni i specyfiki JavaScript oraz implementacji DOM w przeglądarkach. Zobacz.
Technika wykonania: PHP 5 AJAX JavaScript CSS PrototypeJS Script.aculo.us

Raszówka.pl

Raszowka.pl Serwis społecznościowy miejscowości Raszówka na Dolnym Śląsku. Pomysł na uruchomienie tego rodzaju strony zrodził się w mojej głowie już kilka lat temu, po premierze oficjalnej strony Raszówki: http://www.raszowka.free.ngo.pl. Przyznam szczerze, że jest mi wstyd kiedy ją widzę, stąd pomysł wykorzystania nabytych wcześniej doświadczeń i możliwości jakie przyniosła Aspiradora Mariusza. W planach jest stworzenie w pełni społecznościowego serwisu, w którym każdy będzie mógł zamieszczać swoje zdjęcia oraz artykuły. Dodatkowo zamierzamy uruchomić w domenach raszowka.pl, raszowka.eu darmową pocztę, komunikator bazujący na XMPP oraz hosting bloga. Brak wolnego czasu zredukował jednak te plany drastycznie i na chwilę obecną możemy zaproponować jedynie darmową skrzynkę pocztową. Szczegóły.
Technika wykonania: PHP 5 Joomla!

Dzienniczek Ucznia 3 (www)

Dzienniczek Ucznia 3 (www) Oficjalna strona programu. Budowana na szablonie znalezionym w Sieci, oprogramowana przy pomocy PHP oraz (z ciekawości) Zend Framework. Projekt w mocno wczesnej fazie rozwoju, zaimplementowana jedynie obsługa artykułów (stron) oraz newsów. Dodatkowo grabber i parser pliku ChangeLog z repozytorium SVN programu. Docelowo ma skupiać użytkowników aplikacji oraz pomagać programistom chętnym wesprzeć rozwój programu. Planuję wprowadzenie synchronizacji bazy ocen i ustawień (backup online). Strona jest też serwerem aktualizacji dla programu. Jest to mój pierwszy silnik aktualizacji i wkładam w niego dużo energii. Protokół bazuje na  HTTP i XML, dzieli pliki na paczki i określa sposób instalacji dla każdej z nich. Rozwój wstrzymany z braku wolnego czasu. Zobacz.
Technika wykonania: PHP 5 Zend Framework PrototypeJS CSS

Dzienniczek Ucznia 3

Dzienniczek Ucznia 3Dzienniczek Ucznia 3 jest kontynuacją aplikacji pisanej jeszcze w liceum. Był to rozbudowany menadżer zadań i ocen z funkcjami statystycznymi, pozwalający lepiej planować czas "nieróbstwa" oraz podpowiadający kiedy (dlaczego) należy wziąć się za naukę. Program pisany w środowisku Borland C++ Builder, z wykorzystaniem WinAPI oraz wielu kontrolek VCL tworzonych specjalnie na potrzeby programu. Nowa wersja pisana jest od podstaw, z wykorzystaniem bibliotek Qt4 firmy Trolltech, co zapewnia jej wysoką skalowalność oraz możliwość uruchomienia na wielu platformach sprzętowych (Windows, Linux, Mac OS). Baza danych programu oparta jest na silniku SQLite, a całość udostępniona została na licencji GPL v2. Na chwilę obecną ukończone jest jedynie zarządzanie ocenami i wyliczanie średniej. Brak wolnego czasu skutecznie ograniczył rozwój projektu. Więcej.

Technika wykonania: C++ Qt 4

household